מן העיתונות

אולסיה מושקוביץ - ראיון לאתר האינטרנט cursorinfo.co.il

עו"ד אולסיה מושקוביץ (35), נשואה ואם לשניים, בעלת תואר ראשון במשפטים ותואר שני בתקשורת פוליטית. מושקוביץ' עלתה לישראל ב-2002, ומאז העיר ראשון לציון שבה היא מתגוררת הפכה עבורה לבית לכל דבר.

אולסיה, את עורכת דין פעילה בכל הקשור למוסד לביטוח לאומי, ומעבר לעבודתך כעצמאית את גם מקבלת לקוחות בהתנדבות.

לאנשים צצות בעיות רבות בגלל חוסר ידיעה של החוקים. לצערי, לא כולם יכולים להרשות לעצמם לממן עורך דין, ואלה בדיוק האנשים שאני מקבלת. לפעמים מספיק להצביע על הדרך הנכונה, כדי שאדם יימנע ממצב לא נעים בעתיד.

לקראת הבחירות המוניציפליות, את עומדת בראש מטה הבחירות הארצי לדוברי הרוסית של מפלגת יש עתיד, ובמקביל מתמודדת למועצת העיר של ראשון לציון. מדוע החלטת להצטרף ליש עתיד?

ביש עתיד ראשון לציון התאספה לא רק חבורה של שותפים לדרך, אלא גם של מומחים במגוון תחומים כגון רפואה, טכנולוגיה, חינוך ועוד. עבור כל אחד מאיתנו, הפעילות הציבורית היא דרך חיים. אני מאוד שמחה על ההזדמנות הייחודית, שניתנה לי על ידי מפלגת יש עתיד, לנסות לשנות את השיטה הישנה, ולקדם פרויקטים שנועדו לשפר את חיינו.

ראשון לציון נחשבת לעיר מבוססת ומצליחה.

ראשון לציון היא אחת הערים הגדולות בישראל. היא התפתחה וגדלה במהרה, אבל כפי שמתרחש לעיתים קרובות, ההצלחה מעוורת. צריך לפתור סוף כל סוף בעיות שהולכות ונדחות, וללכת קדימה, בהתאם לסטנדרטים של העולם המודרני. למרות תנופת הבנייה, לא כולם יכולים להרשות לעצמם לרכוש דירה, ואפילו השכירות הופכת לנטל, במיוחד עבור אנשים מבוגרים. חייבים ליישם את פרויקט דיור בר השגה. הגיע הזמן לסיים עם הדיבורים וההבטחות, ולהתחיל לעשות. כדי שזה יקרה, צריך לנער את מועצת העיר שלנו.

בפגישותייך עם קהל הבוחרים, את מתייחסת לא מעט לנושא העולים המבוגרים.

בשום פנים ואופן אסור לנו לשכוח את מצבם הקשה של ההורים שלנו, שהגיעו לישראל בגיל יחסית מאוחר, שלא אפשר להם לחסוך לפנסיה. בהתחשב במחירים הגבוהים של שוק השכירות והמחסור בדיור הציבורי, כמו גם יוקר המחיה חסר הפרופורציה במדינה, לחלוטין לא ברור כיצד האנשים הכי יקרים לנו יכולים להתקיים. התמיכה בהם נופלת על כתפי הדור הצעיר, שבעצמו בקושי גומר את החודש, ושורד במקום לחיות. אנחנו מתכוונים לפתח תכניות לתעסוקה עבור פנסיונרים דוברי רוסית הכשירים לעבודה במוסדות חינוך, ולמי שלא מסוגל לעבוד אנחנו מתכננים לייסד סל סיוע בהשתתפות שירותים עירוניים, ארגונים ללא מטרות רווח ונציגים של המגזר הפרטי.

אולסיה, זו כבר הפעם השלישית שמשחיתים כרזות תעמולה עם התמונה שלך, שנתלו סמוך למטה המפלגה בעיר.

כשזה קרה בפעם הראשונה, לא ייחסנו לכך חשיבות. הכל יכול לקרות, ויכול להיות שלמישהו יש השקפה משלו על הדמוקרטיה. כשהוונדליזם חזר על עצמו, נאלצנו להציב בשטח מצלמות אבטחה. "הלוחם על הדמוקרטיה" הופיע שוב, ובידינו צילומים איכותיים של העבריין. אנחנו שוקלים את צעדינו בנושא הזה.