מאמרים

המוסד לביטוח לאומי

אחד מתחומי העיסוק המרכזיים של עו"ד אוליסיה מושקוביץ וצוות המשרד - הוא ייצוג משפטי מול המוסד לביטוח לאומי. משרדנו מחזיק בידע המעמיק והנרחב, הנדרש על מנת לייצג אתכם מול הביטוח הלאומי במגוון תחומים בצורה המקצועית והטובה ביותר, ותמיד נשמח לעמוד לשירותכם בנושא.

רבים וטובים פונים למוסד לביטוח לאומי באופן עצמאי, או לאחר התייעצות עם בני משפחה וחברים, שאין להם את הידע, הניסיון והכלים הנדרשים לשם כך. חשוב להבהיר כי המצב הגופני ו/או הנפשי, האישורים הנדרשים, ומילוי נכון של המסמכים הרלוונטיים – אינם מספיקים בכדי לקבל את הטיפול הטוב והיעיל ביותר.

התנהלות לא נכונה ולא מקצועית מול המוסד לביטוח לאומי עלולה להביא לכך שלא תוכלו לממש את מלוא הזכויות המגיעות לכם. בלי הידע והניסיון הנדרשים, לא תמיד תוכלו להוכיח את מצבכם הגופני ו/או הנפשי. בנוסף, גובה הפיצוי ו/או הקצבה יכול להיפגע באופן משמעותי ולא לעלות בקנה אחד עם הנזק, ובמקרים מסוימים אתם עלולים לא לקבל פיצוי ו/או קצבה כלל – מצב שיביא אתכם לעוגמת נפש מוצדקת.

כדי להימנע ממצבים לא נעימים מסוג זה, עליכם לפנות לעורך דין עוד לפני שאתם פונים למוסד לביטוח לאומי. רק עורך דין בעל ניסיון, המתמחה בתביעות נגד הביטוח הלאומי, שמכיר את כל המונחים המקצועיים ואת כל סוגי המחלות והנכויות, יוכל לסייע לכם לממש את כל הזכויות שלכם, כדי שתקבלו את מה שמגיע לכם מול מכונת הבירוקרטיה.

עו"ד אוליסיה מושקוביץ מחזיקה בניסיון של 7 שנים בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי, שבמהלכן סייעה למאות לקוחות מרוצים לקבל את מה שמגיע להם. אנו מציעים ללקוחותינו ליווי אישי צמוד, מקצועי ומסור בכל שלבי התביעה מול המוסד לביטוח לאומי – מתחילתו ועד סופו. החל מייעוץ ראשוני, דרך איסוף המסמכים והגשת התביעה, ועד לייצוג בוועדות הרפואיות ובערעורים, שבהם נוכחותו של עורך דין לצד התובע מעלה באופן משמעותי את הסיכוי להצלחת התביעה או הערעור.

אנו מתחייבים לייצג אתכם במקצועיות ובמסירות, ולהילחם על הזכויות שלכם בנחישות וללא פשרות, תוך מתן יחס אישי ותשומת לב מרבית לכל אחד ואחת מכם. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, ולקבוע פגישת ייעוץ – ללא תשלום וללא כל התחייבות. 


סוגי התביעות מול המוסד לביטוח לאומי שבהם עוסק המשרד


חוק הביטוח הלאומי (נוסח משולב), התשנ"ה 1995, הוא החוק שמסדיר את פעילות המוסד לביטוח לאומי, וקובע את הוראות הזכאות לקצבאות הניתנות למבוטחים. לחוק זה מצטרפים חוקים נוספים בתחום הביטחון הסוציאלי, כגון חוק הבטחת הכנסה, חוק ביטוח בריאות ממלכתי וחוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה – המיושמים בפועל על ידי המוסד לביטוח לאומי. משרדה של עו"ד אוליסיה מושקוביץ עוסק בכל התחומים הרלוונטיים למוסד לביטוח לאומי, בהם:

  • תאונות עבודה – כל מקרה של פגיעה במקום ו/או בזמן העבודה, בדרך לעבודה או בחזרה ממנה (כמו, למשל, תאונת דרכים). מדינת ישראל מבטחת כל עובד המשלם את דמי הביטוח הלאומי, כך שבמקרה של תאונת עבודה הוא יפוצה בדמי פגיעה ומתן הטיפול הרפואי בו יוסדר. העובד למעשה מפוצה על הפגיעה הפיזית עצמה, על אובדן השכר בשל הפגיעה, ועל כל נזק שנגרם לו ולמשפחתו

  • מחלות מקצוע – מחלה בה לקה העובד במסגרת עבודתו, כתוצאה מתנאי העבודה הנדרשים ממנו מתוקף תפקידו. בניגוד לתאונת עבודה, מחלת מקצוע היא לא מקרה חד פעמי המתרחש בזמן ומקום מסוימים, אלא מצב המתגבש לאורך זמן, כמו למשל כאבי גב בעקבות עבודה פיזית. בחוק הביטוח הלאומי מופיעה רשימה של מחלות וסעיפי ליקוי, המוכרים על ידי המוסד לביטוח לאומי

  • קצבת נכות כללית – מוענקת לאדם, שאיבד את כושרו להשתכר בלפחות 50% עקב נכות שנגרמה לו, בין היתר כתוצאה מתאונת עבודה או מחלת מקצוע. כדי לקבל קצבת נכות כללית, על המבוטח לעבור תהליך שכולל בדיקות רפואיות, קביעה של דרגת אי הכושר, והחלטה האם מדובר בנכות זמנית או לצמיתות

  • קצבת/גמלת ניידות – מעניקה הטבות לבעלי ליקויים פיזיים ברגליים, אשר מגבילים אותם בניידות. בין היתר, מדובר בליקויים כגון שיתוק, קטיעות, קיצור גפה, נקיעות ומומים מולדים. הזכאים לגמלת ניידות מקבלים מהמוסד לביטוח לאומי קצבה חודשים, הטבות בתחום הרכב, תו נכה ופטור מאגרת רישוי (טסט)

  • גמלת ילד נכה – המוסד לביטוח לאומי משתתף בהוצאותיהן של משפחות, אשר מגדלות ילדים נכים בעלי ליקויים קשים. הגמלה משולמת מגיל 91 ימים עד גיל 18 שנים, בהתאם לליקוי של הילד ומידת התלות שלו בזולת. על פי החוק, ילדים עם ליקויי שמיעה או תסמונת דאון זכאים לקבלת הגמלה מיום לידתם. ילדים בעלי יותר מליקוי אחד יהיו זכאים לגמלה, על פי הליקוי המזכה בסכום הגבוה יותר. הזכאות לגמלה אינה ניתנת באופן אוטומטי עד גיל 18, אלא נבדקת מעת לעת, על פי התנאים ומבחני הזכאות של המוסד לביטוח לאומי

  • נפגעי פעולות איבה – על פי החוק במדינת ישראל (חוק התגמולים לנפגעי פעולות איבה התש"ל – 1970), מי שנפגע בפעולות איבה זכאי לתגמולים כספיים והטבות שונות, שנועדו לסייע לנפגעים הן בפן הפיזי והן בפן הנפשי, כדי לתמוך בתהליך ההחלמה. מדובר בין היתר בתגמולים חודשיים, שיקום, מענקים חד פעמיים ומענקים שנתיים

מאמר זה נכתב ע"י עורך דין מושקוביץ אוליסיה. המאמר הינו למידע כללי וראשוני בלבד ואינו נועד בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לו. אין להסתמך על האמור במאמר זה מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת החלטה. הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ועלולים להשתנות מעת לעת.