מאמרים

החלטת הביטוח הלאומי – אינה גזירת גורל, או איך לנצח את מפלצת הבירוקרטיה

המוסד לביטוח לאומי הפך כבר מזמן לבדיחה עצובה. מאות תביעות וערעורים לקבלה של קצבת נכות או פיצויים בגין תאונות עבודה - נדחו מסיבות פורמליות לחלוטין. זאת, כאשר מאחורי אותן תביעות וערעורים עומדים בני אדם, הסובלים ממחלות ופגיעות שהם קיבלו בזמן העבודה, ונזקקים לסיוע כלכלי ותמיכה דווקא מצד הגוף הזה.

כדי לחזק את הדברים, אינני יכולה שלא לצטט: "המוסד לביטוח לאומי (הביטוח הלאומי) הוא מנגנון לאומי, שנוסד במטרה להעניק סיוע כלכלי לאזרחים שאינם יכולים להבטיח את קיומם". האם אפשר להתייצב בפני המנגנון הבירוקרטי ולעיתים האדיש הזה, ומי יכול להגן על האינטרסים של אדם שנקלע לנסיבות חיים קשות?

התשובה לשאלה הזאת ברורה: רק עורך דין, שמתמחה בנושא ובקיא בכל המורכבויות המשפטיות, יכול להגן על האינטרסים של הלקוח שלו בכל הרמות. את הפנייה לעורך דין יש לעשות לפני הפנייה למוסד לביטוח לאומי!

עו"ד אולסיה מושקוביץ היא בעלת ניסיון של 7 שנים בתביעות נגד הביטוח הלאומי, שישמור עליכם מפני טעויות חוזרות ונשנות. הפונים לביטוח הלאומי בדרך כלל סבורים כי מילוי נכון של המסמכים (שכבודו במקומו מונח) המגובים באישורים הנדרשים – הם הדבר היחיד שיבטיח את קבלת הקבצה או הפיצוי הרצויים. עם כל הצער שבדבר, זה לא ממש כך.

כדי לצאת כמנצח ב"קרב" מול המוסד לביטוח לאומי, יש להציג בצורה מדויקת ונכונה את הבעיה בוועדה הרפואית, כאשר נוכחותו של עורך דין לצד התובע מעלה באופן משמעותי את הסיכוי לתשובה חיובית. זאת מכיוון שרק עורך דין בעל ניסיון מסוגל להתדיין עם חברי הוועדה ולעמוד על האינטרסים של הלקוח – מה שיאפשר במקרים רבים להימנע מהתהליך הארוך של הערעור.

מעבר לעובדה כי עו"ד אולסיה מושקוביץ מתמחה בתיקים לקבלת פיצוי או קצבה כתוצאה מתאונות עבודה או מחלות שנגרמו בפעילות מקצועית, היא מתמחה גם בנושאים הקשורים למשרד הפנים – מנגנון שאזרחים נתקלים לעיתים בבעיות מולו: קבלת אזרחות ישראלית או תושבות ארעית, מניעת גירוש ועוד.

ייעוץ פרטני בנוגע למקרים אישיים ניתן לקבל אצל עו"ד אוליסיה מושקוביץ, שמשמשת גם יועצת לח"כ וחברה בוועדה לעלייה וקליטה במועצת העיר ראשון לציון.

טלפון: 052-3545256

כתובת: רח' ישראל גלילי 9, ראשון לציון